12 Mart 2010 Cuma

GOJİ BERRY MUTLULUK MEYVESİ


Goji berry Meyvesi insan vücudunun sağlıklı kalmasında büyük bir rol üstlenir. Genellikle yaşam kalitesini arttırmak ve ömrü uzatmak için başvurulan bir meyvedir. Himalayalar ve Tibet kökenli bir bitkidir.
Kullanılan çevrelerde mutluluk meyvesi olarak adlandırılır.Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve karaciğeri korumak bilinen en önemli etkileridir. Sperm üretimini arttırır. Dolaşım sistemini güçlendirir ve sağlıklı ve uzun bir ömür geçirmeyi sağlayan bol miktarda antioksidan içerir.
Goji berry meyvesi tatlı ve hoş bir tada sahip olduğundan doğal olarak tüketilebildiği gibi suyu ve çayı hazırlanabilir.
C vitamini ve beta karoten içerir. B1 B2 E vitaminleri antioksidanlar mineral ve aminoasitler bakımından zengindir ve besleyicidir. Germanyum çinko selenyum kalsiyum fos for gibi vücuda yararlı elementler bio-flavanoids ve fito besinler içerir. Hafızayı arttırır sinirleri rahatlatır. Kas gelişimini destekleyen maddeler bulundurur.
Karaciğer iltihaplarında faydalıdır. Antifun gal antibakteriyel özellikler barındırır. Kolestrolü ve tansiyonu dengeler.
Goji berry meyvesi antioksi danlarıyla yaşlanma etkilerini geciktirir. Bu nedenle bir çok kozmetiğin ana maddesi olarak kullanılmaktadır.

Hiç yorum yok :